26. september 2015

Päriselt, milline on tõenäosus, et rahvamuusika kontsert toimub sinu MAJA EES?! Siin on see igatahes päris kõrge.

Istungi nüüd oma kodupargis nagu õhtuti ikka, kuid sedapuhku ümbritsevad mind lisaks tavapärasele jutusuminale ning naerukilgetele kastanjetiklõbin, särtsakas ja päikest täis hispaania rahvamuusika ning värvilistes rahvariietes inimesed.

Kahtlused, et midagi hakkab toimuma, tekkisid juba eile, kui töölt koju tulles avastasin, et maja ees on midagi teistmoodi - ilmunud oli lava, mida täna ka kaunistama hakati. Aga kust mina teadma pidin, mis täpsemalt ja millal siin miski lahti läheb? Kuna kõik kohalik kultuuriinfo veel minuni ei jõua (oleme ausad, hetkel ma veel ei otsi ka), oleks võinud samahästi ka Metallica siia pisikesse parki tulla - mul poleks õrna aimugi olnud.

Muusika, istekoht puu all ning mõnus Eesti suveõhtule vastav ilm panevad mõtted liikuma. Iga päevaga tundub üha rohkem, et ma pidin siia tulema - juba asjaolu, et see võimalus siia tulla minuni väga viimasel minutil jõudis, oli paljutõotav, ning edasi on kõik läinud nagu lepase reega. Tunnistan, käsi südamel, et mul ei ole millegi üle tõsiselt kurta! Kui ebaeestlaslik. Oma puu-hispaania keele oskuse (või pigem selle puudumise) üle arutlen siiski edaspidi ka, aga tegelikult ei ole asi enam nii paaniline kui alguses. Olen aru saanud, et keeleõpe võtabki aega (kuigi miks neid ebareeglipärased tegusõnu nii pagana palju peab olema?!).

Ja nüüd, vaevalt kaks nädalat hiljem, toimub selle maja ees, kus elab pärimusmuusik Eestist, erinevate ümberkaudsete rahvakunstiansamblite kontsert. Ma ei oskagi muud teha, kui sellisest toredast kokkusattumusest pisut jahmununa puu all edasi istuda ning toimuvat nautida - suurima tänutundega.

Noh... Kui enne kurtmisest juttu tuli... Helimees oli vist enne siinset tööotsa baaris "soojendusega" liiale läinud või ta lihtsalt ei tea, kuidas puldis nuppe kruttida, igatahes tahtsid mu kõrvad pärast iga vilet peast ära kukkuda. Ja neid vilesse minekuid oli kohutavalt palju. Natuke terav oli ka...

Aga see selleks.

(Mu tahvlikese kvaliteet piltide tegemise osas on alla igasuguse arvestuse, aga parem see kui mitte midagi. Katsun oma digika taas üles leida). 

                                      

                                    

                                   
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar